Ana Sayfa

    "Yabgu" Nihat YİĞİT Kimdir?
 
4 Haziran 1961 yılında, Manisa ilinin Salihli ilçesinde doğan Nihat YİĞİT'in kökleri, Kütahya'nın Simav ilçesi, Hisarbey köyünde Oğuzların Bozok kolundan, Yıldızhan'ın soyundan, Alpşar boyundandır.


Alpşar Onganı

   İlk, orta ve lise tahsilini Salihli' de tamamladı. 1979 yılında gittiği Avrupa'dan 1981 yılında döndü İstanbul'a yerleşti. Merhum hocası Ferhat ÖZSERT'in yanında Japon savaş sanatlarından Kyokushin Karate ve Ashihara Karate de eğitimlerine devam etti. !984 yılında Karate Federasyonunun "Dan" seviyesi ve antrenörlük sınavlarına girerek, Siyah Kuşak 2. Dan seviye ve resmi antrenör belgelerini kazandı.

1990 yılında Japonya' ya gitti, Ashihara Karate sisteminde eğitimlerine devam ederek Siyah Kuşak 4. Dan seviyesine yükseldi. 1995 yılı Nisan ayında uzak doğudan döndü ve Ankara' ya yerleşti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor kulübünde göreve başladı. 1998 yılında buradaki görevinden ayrıldı ve kendi spor kulübünü açtı.

  2009 yılında Ankara'dan ayrıldı, Karabük ilinin Safranbolu ilçesine yerleşti. Üç kız ve iki oğul babasıdır.  Safranbolu' da savaş sanatları üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hala Safranbolu' da yaşamaktadır.