Ana Sayfa

 Öz geçmiş;
 
4 Haziran 1961 yılında, Manisa ilinin Salihli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Salihli' de tamamladı. 1979 yılında İstanbul Hava Harp okulunu ve Bursa veteriner fakültesini kazandı. Siyasi olaylar nedeniyle üniversite tahsili yapmayıp, Avrupa' ya gitti.

  1981 yılında Avrupa'dan döndü ve 1982 yılında ilk evliliğini yaparak İstanbul'a yerleşti. İstanbul' da uzun yıllar, Günay Restorant, Sinema Sevenler Derneği, Taksim Sanat Evi ve Bir Holdingin güvenliğinden sorumlu oldu. Ayrıca Spor kulüpleri açarak, savaş sanatlarında mesleğini icra etti.

    1982 yılında hocası merhum Ferhat ÖZSERT'in yönlendirmesiyle sinemada Sayın Cüneyt ARKIN'ın 3 filminde oynadı. Daha sonra baş rol tekliflerini değerlendirdi ve 7 baş rol film gerçekleştirdi. Sinemada düşündüğü projelerini gerçekleştiremeyeceği ve mesleğinde ilerlemesini tamamlayamayacağı düşüncesiyle sinemayı bıraktı ve 1990 yılında uzak doğuya gitti.

    1995 yılı Nisan ayında uzak doğudan döndü ve Ankara' ya yerleşti.Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor kulübünde göreve başladı. 1998 yılında buradaki görevinden ayrıldı ve kendi spor kulübünü açtı. 1998 yılında ikinci evliliğini yaptı ve Meryem Ayşegül ve Bengisan adında iki kızı oldu.

  2009 yılında Ankara'dan ayrıldı, Karabük ilinin Safranbolu ilçesine yerleşti. 2010 yılında Güzin Kantürk ile üçüncü evliliğini yaparak Kunantay Hamza ve Mugantay ismail adında iki oğlu oldu. Ecem, Meryem Ayşegül ve Bengisan adında da 3 kız babasıdır. Safranbolu' da savaş sanatları üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hala Safranbolu' da yaşamaktadır.

   


Eşi, Güzin KANTÜRK YİĞİT hanım efendi

 

Oğulları Kunantay Hamza ve Mugantay İsmail YİĞİT

Büyük kızı Ecem YİĞİT

Küçük kızları Meryem Ayşegül ve Bengisan YİĞİT

1962 yılı annesi, atası ve bebekliği.

Kardeşleri O.Nail ve Emine YİĞİT